Návod na ošetrenie a údržbu

Pokyny pre pranie

Oblečenie perte podľa pokynov na štítku. Nikdy neperte spolu bielu a farebnú bielizeň, aby nedošlo k zafarbeniu.

Prírodné materiály

Bavlna a ľan: bielizeň na vyváranie perte v práčke pri 95 °C, farebnú bielizeň pri 60 °C. Oblečenie s pestrými farbami perte pri 40 °C a šetrnom pracom programe.

Vlna: chemické čistenie alebo šetrný prací program, ručné pranie alebo pranie v práčke pri 30 °C. Nenamáčajte, ani nepredpierajte! Sušte rozložené. Žehlite pri strednej teplote a cez mokrú utierku.

Viskóza: Pre optimálnu údržbu sa odporúča bielizeň z tohto materiálu prať maximálne na 40 ° C. Žehlite pri strednej teplote, neodporúča sa bieliť, sušiť v bubnovej sušičke alebo chemicky čistiť.

Syntetické materiály

Polyamid, akryl a polyester: šetrný prací program, ručné pranie alebo pranie v práčke pri 40 °C. Nežmýkajte. Dobre vypláchajte a nepoužívajte aviváž. Žehlite pri nízkej teplote. Viskóza, modal a acetát: chemické čistenie alebo šetrný prací program, ručné pranie alebo pranie v práčke pri 40 °C. Vyhnite sa predpieraniu a namáčaniu.

Zmiešané materiály

Polyester/bavlna, polyester/akryl, polyester/vlna a polyester/viskóza:šetrný prací program, ručné pranie alebo pranie v práčke pri 40 °C. Dopredu nenamáčajte. Nežmýkajte. Žehlite opatrne.

Symboly pre ošetrovanie a údržbu:

značky